FRANCUSKI SZYK - hotelarze we Francji

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 listopada 2022

Nasi ambitni hotelarze z kl. 3H na przełomie września i października 2022 r. udali się do południowej Francji, na wybrzeże Morza Śródziemnego, w rejon Pirenejów Wschodnich do urokliwego miasta Perpignan. Miesięczne praktyki zawodowe w tak urokliwym miejscu zapewnia nam udział w Projekcie ERASMUS+, dzięki któremu możemy rozszerzać swoje horyzonty w krajach Unii Europejskiej, uczyć sie nie tylko zawodu, ale także przebywać w multikulturowym środowisku pracy.

Na początku uczniowie wzięli udział w warsztatach podstawowej komunikacji w języku francuskim oraz szkoleniu kulturowym. Co ciekawe tutejsi pracodawcy oczekują stale uśmiechniętych i zadowolonych pracownikówUśmiech, brak uśmiechu na twarzy powoduje automatycznie pytania o samopoczucie. Bardzo istotny jest dress code - hotelarze pracują bezpośrednio z gośćmi - muszą wyglądać elegancko i szykownie. Po zapoznaniu się z pracodawcami i miejscem pracy rozpoczęła sie praktyka. Wszyscy hotelarze mieli możliwość zaprezentowania zdobytych wcześniej w szkole w trakcie warsztatów umiejętności baristy. Ponadto ćwiczyli obsługę konsumenta we francuskich restauracjach i kawiarniach, zapoznali się z obsługą międzynarodowego systemu rezerwacyjnego OPERA (ORS), który stosuje wiele renomowanych hoteli na całym świecie.
 
Wyjazdy w ramach Programu Erasmus+ dają młodzieży mnóstwo korzyści. To nie tylko praca, ale też program kulturowy. Młodzież zwiedzała Perpignan wraz z wieloma zabytkami, muzeami i Pałacem Króla Majorki. Na wycieczkę udali się do Collioure - malowniczej nadmorskiej miejscowości, gdzie morze spotyka się z Pirenejami i tworzy niezwykły krajobraz, który inspirował Picassa i Matisse'a. Ponadto w wolnym czasie podczas weekendów korzystali ze słońca na fantastycznej plaży Cannet Beach Pocałunek
 
Zadaniem Programu Erasmus+ jest propagowanie wspólnych europejskich wartości, wspieranie integracji społecznej, zwiększanie zrozumienia międzykulturowego i wzmacnianie poczucia przynależności do społeczności, a także przeciwdziałanie radykalizacji postaw. Integracja społeczna z młodzieżą z Włoch, Niemiec, Francji podczas wspólnych spotkań na pewno wspomaga te zadania.
Autor: Monika Tymińska

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Po udanej podróży samolotem

  Po udanej podróży samolotem

 • Powiększ zdjęcie Amelia na praktyce

  Amelia na praktyce

 • Powiększ zdjęcie Paulina na praktyce

  Paulina na praktyce

 • Powiększ zdjęcie Oliwia na praktyce

  Oliwia na praktyce

 • Powiększ zdjęcie Zwiedzanie Perpignan

  Zwiedzanie Perpignan

 • Powiększ zdjęcie Zwiedzanie Perpignan

  Zwiedzanie Perpignan

 • Powiększ zdjęcie Warsztaty językowe

  Warsztaty językowe

 • Powiększ zdjęcie Iza na praktyce

  Iza na praktyce

 • Powiększ zdjęcie Zwiedzanie Collioure

  Zwiedzanie Collioure

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-11-14
Data publikacji:2022-11-14
Osoba sporządzająca dokument:Monika Tymińska
Osoba wprowadzająca dokument:Monika Tymińska
Liczba odwiedzin:1099