Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla III klas Branżowej Szkoły I stopnia odbędzie się dnia 23 czerwca 2022 roku (czwartek)  o godzinie 10.00 w Sali Lustrzanej.

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla wszystkich pozostałych klas odbędzie się 24 czerwca (piątek) o godzinie 9.00 na boisku szkolnym.

 

Zapraszamy!!!

Artykuły

Egzamin maturalny w terminie poprawkowym

17 sierpnia 2022

Pisemny egzamin poprawkowy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu odbędzie się
23 sierpnia 2022 r. o godzinie 9:00
Zdający przystępujący do egzaminu pisemnego powinni stawić się na egzamin z dowodem
tożsamości nie później niż o 8:30.

Ogłoszenie dla maturzystów

27 czerwca 2022
Katarzyna Przybyś

Dnia 5 lipca 2022 r.  będą wydawane świadectwa maturalne od godz. 11.00 do 13.30.

List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022

27 czerwca 2022

 

Warszawa, 22 czerwca 2022 r.

 

 

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

 

rok szkolny 2021/2022 był czasem wielu ważnych i potrzebnych zmian w polskiej edukacji. Realizowaliśmy przedsięwzięcia ukierunkowane na wspieranie wszechstronnego rozwoju młodych ludzi, budowanie kompetencji przyszłości oraz uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, który powinien odpowiadać na wyzwania XXI wieku.

Zainicjowaliśmy program „Laboratoria Przyszłości”. Na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, w tym drukarek 3D, mikrokontrolerów, robotów czy sprzętu do nagrań, przeznaczyliśmy rekordową sumę 1 mld zł. Wszystko po to, aby młodzi ludzie w każdej szkole mogli prowadzić ciekawe eksperymenty, uczyć się pracy w grupie, rozwijać własne talenty, a także zdobywać nowe kompetencje i umiejętności ważne na kolejnych etapach edukacji oraz pomocne w wyborze przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego.

Już w pierwszych tygodniach roku szkolnego 2021/2022 uczniowie i nauczyciele wyjechali na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”. Młodzi ludzie odwiedzali miejsca związane z naszą historią i kulturą oraz największymi osiągnięciami nauki. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnych, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wsparcia finansowego i rozwoju programu. Uruchomiliśmy projekt „Poznaj Polskę na sportowo”, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i zachęcenie uczniów do uprawiania sportu.

Chcemy, aby młodzi ludzie zdobywali wiedzę w ciekawy i atrakcyjny sposób, poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie. Służą temu także Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, które powstają w całej Polsce. Dzięki tym małym centrom nauki uczniowie z mniejszych miast i miejscowości mogą rozwijać swoją kreatywność, poznawać osiągnięcia nauki oraz zjawiska otaczającego nas świata blisko swojej szkoły i miejsca zamieszkania.

 

 

Czytaj więcej o: List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022

Wakacje!

24 czerwca 2022

Wakacje!

Przejdź do - Wojna w Ukrainie nie idzie na wakacje

Wojna w Ukrainie nie idzie na wakacje

26 czerwca 2022
Elżbieta Kopij

W naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy, którą przeprowadził Samorząd Uczniowski i Wolontariat szkolny. Uzbieraliśmy 441,91 zł i 2,70 euro. Zebrane środki zostały przeznaczone na zakup środków opatrunkowych (pojechały na front) i higienicznych oraz żywności. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazane wsparcie. Przekazaniem pomocy koordymuje Pani Dorota Tyniec. Dziękujemy!

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-30
Data publikacji:2020-03-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Mirosław Sadowski
Liczba odwiedzin:46676