Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu

Strona główna

Witamy na naszej stronie

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

#FakeNoMore

4 grudnia 2023
Dariusz Janaś

 

#FakeNoMore

 

            W dniu 29 listopada 2023 roku w naszej szkole uczniowie wybranych klas mieli okazję wysłuchać webinarium  poświęcone prywatności w sieci. Omówione zostały podstawowe ustawienia prywatności oraz dobre praktyki w korzystaniu z mediów. Był to pierwszy z serii wykładów społecznościowych w ramach Ogólnopolskiej kampanii organizowanej przez Centrum Edukacji Medialnej oraz NASK - Państwowy Instytut Badawczy, skierowanej do młodzieży szkół podstawowych i średnich.

 

Czytaj więcej o: #FakeNoMore
Powiększ zdjęcie

Może zostaniesz sędzią piłki nożnej?

4 grudnia 2023
Dariusz Janaś
Dziś był kolejny bardzo pracowity dzień dla Kolegium Sędziów Jelenia Góra.
Od samego rana od godz. 8.00 do godz. 13.00 członkowie Zarządu Piotr Konsur i Adam Trudziński prowadzili prelekcję sędziowską promującą zimowy kurs sędziowski, Nasze Kolegium, jak i cały Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.
Spotkanie odbyło się na zaproszenie Pani Dyrektor w ZSP w Zgorzelcu, gdzie odbyły się trzy prelekcje dwugodzinne i łącznie wysłuchało naszego wystąpienia ponad 300 uczniów.
Czytaj więcej o: Może zostaniesz sędzią piłki nożnej?
Powiększ zdjęcie Uczeń%20Rafał%20Kieresiński

Mentoring Olimpijski

4 grudnia 2023
Elżbieta Fudala

Mentoring Olimpijski to projekt organizowany przez Europejską Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach którego 60 wybranych uczniów z całej Polski może wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów na SGH i na Giełdzie w Warszawie. Podczas warsztatów merytorycznych uczestnicy pozyskują wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości przydatną na wczesnych etapach kariery. Warsztaty są też okazją do nawiązania nowych ciekawych znajomości i rozwijania pasji.

Czytaj więcej o: Mentoring Olimpijski
Powiększ zdjęcie Uczestnicy%20Olimiady%20podczas%20rozwiązywania%20testu

Szkolny etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

1 grudnia 2023
Emilia Pol-Bereziuk
24 listopada br. odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W zawodach wzięło udział 14 uczniów klas technikum budowlanego.Czytaj więcej o: Szkolny etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
Powiększ zdjęcie Książki%20w%20j.ukraińskim%20przekazane%20szkole%20przez%20Fundację%20Powszechnego%20Czytelnictwa

Nowości w bibliotece w języku ukraińskim

1 grudnia 2023
Iwona Stawowa

Dzięki uprzejmości Fundacji Powszechnego Czytania nasza Szkoła otrzymała pakiet książek dla uczniów w języku ukraińskim, które zostały przekazane w ramach akcji „Książka chroni”. Przygotowane materiały czekają na czytelników. Poniżej znajduje się lista oraz krótki opis dotyczący treści danej pozycji.

Czytaj więcej o: Nowości w bibliotece w języku ukraińskim