Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu

Przydatne linki

https://m000653.molnet.mol.pl/ katalog online (tzw.OPAC) naszej szkolnej biblioteki, za pomocą którego można sprawdzić, czy biblioteka posiada interesujące Was zbiory oraz czy w danym momencie są one dostępne. Katalog można przeglądać bez logowania, jednak żeby zarezerwować książkę należy założyć konto.

http://wolnelektury.pl/ strona udostępnia w swoich zbiorach lektury szkolne, które są zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i które trafiły już do domeny publicznej.  Biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i całkowicie darmowa.

http://www.literat.ug.edu.pl - Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej. Biblioteka jest prezentacją znaczących utworów literatury polskiej, dostępną bez ograniczeń dla wszystkich użytkowników Internetu dla celów naukowych, dydaktycznych i edukacyjnych.

https://ksiazka.net.pl/ksiazki/katalog - Portal Księgarski poświęconych książkom. Sprawdzona i ceniona skarbnica wiedzy o książkach. Poza codzienną dawką informacji ze świata wydawniczego znajdziesz tutaj relacje z targów, wywiady, nowości wydawnicze, zapowiedzi oraz recenzje książek.

https://www.biblionetka.pl/ - serwis dla osób lubiących czytać i poszukujących informacji o książkach. Zawiera Katalog, Recenzje książek napisane przez użytkowników, Komentarze dotyczące recenzji oraz Forum - miejsce na dyskusje przede wszystkim o książkach. Jest również Czytatnik - miejsce, gdzie użytkownicy serwisu mogą dzielić się swobodnymi refleksjami na temat swoich lektur oraz zamieszczać własne utwory literackie.

http://staropolska.pl to naukowo‑edukacyjny serwis poświęcony dawnej literaturze polskiej w kontekście dziedzictwa kultury europejskiej. Zasadniczą częścią jest biblioteka utworów staropolskiego piśmiennictwa (średniowiecze, renesans, barok) oraz towarzyszący jej wybór opracowań, materiałów ikonograficznych i dźwiękowych.

http://www.edupedia.pl/dictionary - strona zawiera encyklopedie oraz wiele słowników z zakresu szkolnych przedmiotów.

http://www.jezykowedylematy.pl/ - serwis dla każdego, kto ceni poprawną polszczyznę – dla każdego, dla kogo sposób, w jaki się wyraża czy pisze, jest ważny. Blog przeznaczony jest również dla tych, którzy mają jakiś językowy dylemat i nie wiedzą, gdzie mogą znaleźć jego rozwiązanie.

http://wiking.edu.pl/article.php?id=566 - portal edukacyjny zawierający m.in. graficzno-tekstowe prezentacje z dziedzin tj.: j.polski, biologia, geografia, historia.

http://www.ipsb.nina.gov.pl/ Internetowy Polski Słownik Biograficzny to powszechna i bezpłatna multimedialna encyklopedia na temat Polaków oraz działających w Polsce obcokrajowców, którzy mieli wpływ na rozwój naszego kraju i społeczeństwa. Jest to praktyczne narzędzie i rzetelne źródło wiedzy dla wszystkich poszukujących informacji na temat historii i kultury Polski.

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-11-25
Data publikacji:2022-11-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Iwona Stawowa
Liczba odwiedzin:2194