Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu

Książkowa polecajka - Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię.

23 stycznia 2023

Książka, po której przeczytaniu dalej żyjecie historią bohaterów, która była tak dobra, że nikt i nic nie było w stanie Was odciągnąć od kartek, za której przeczytanie jeszcze raz oddalibyście wszystko. Taką właśnie książką jest ,,Flaw (less)” autorstwa Marty Łabęckiej.

Książka opowiada o dwójce nastolatków Josephine dziewczynie ,,idealnej” z dobrego, bogatego domu z najlepszymi ocenami oraz chłopaku... cóż do ,,ideału” zupełnie niepodobny, bynajmniej nie takiego jaki został wpojony przez lata Josephine. Z pozoru tak różne osoby, a jednak tak samo zniszczone, skazane na samotność oraz zmuszone by dorosnąć zbyt szybko.

Josephine starannie trzyma się wykreowanego przez lata planu by skończyć szkołę, wyjechać na studia i nie wracać tak długo jak się da. Za to jedynym planem Chase jest za wszelką cenę nie iść w ślady matki.

Lecz co się stanie, gdy ta dwójka nastolatków przypadkowo spotka się, a los sprawi, że zaczną się przed sobą otwierać i wzajemnie poznawać, dużo bardziej niż by tego chcieli. Z pewnością pokrzyżuje to plany Jose by nie przywiązywać się do nikogo i zostawić za sobą przeszłość wyjeżdżając do Bostonu.

Książka mimo swojego opisu, który wskazywałby, że będzie dość przewidywalna zupełnie taka nie była. Z każdą przeczytaną kartką fabuła pochłaniała mnie coraz bardziej, fascynowały mnie losy tej pogmatwanej dwójki, jak i ich niepowtarzalnych znajomych. Jest to historia, przy której możemy wylać litry łez, a chwilę potem śmiać się czy denerwować zachowaniem postaci.

Z całego serca zawsze będę polecać tą książkę jak i całą trylogię każdemu. Jest ona zdecydowanie warta przeczytania oraz każdej poświęconej na nią minuty.

Recenzję napisała

Hanna Fudala kl.2AR

Autor: Hanna Fudala

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Okładka książki przedstawiająca latarnię morską i domek na tle nieba

    Okładka książki przedstawiająca latarnię morską i domek na tle nieba

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-01-23
Data publikacji:2023-01-23
Osoba sporządzająca dokument:Hanna Fudala
Osoba wprowadzająca dokument:Iwona Miklaszewska
Liczba odwiedzin:871